Android YAZILIM

Android 14’ün Yeni Özellikleri

Android 14’ün bu yeni özelliklerine göz atın.

En yeni işletim sistemi sürümüne geçerek cihazınızı daha kişisel, korumalı ve erişilebilir hale getirin. İyileştirilmiş fotoğraf kalitesi, yeni temalar ve yapay zeka tarafından üretilen duvar kağıtları. Sağlığınız, güvenliğiniz ve verileriniz için gizlilik güncellemeleri. Ayrıca, daha geniş kapsamlı erişilebilirlik özellikleri.

Kilit ekranınızda tarzınızı yansıtın.
Özelleştirmeye imkan tanıyan yepyeni seçim yapma arayüzü sayesinde kilit ekranını ve ana ekranını kişiselleştirmek artık daha kolay. Cihazınızın kilidini açmak zorunda kalmadan kişiliğinizi yansıtabilirsiniz. Hatta Pixel cihazlarda özel saatler ve kilit ekranı kısayollarıyla ekranlarınızı daha fazla kişiselleştirebilirsiniz.

Bir bakışta veri paylaşımı ayrıntıları.
Android 14, uygulamaların veri izinleriyle ilgili kolay anlaşılır bilgileri size proaktif olarak sunar. Güvende olmak için uygulamalara hangi erişim izinlerini vereceğinizi seçin.

Cihazınızın kilidini açmayı kendiniz için kolay, başkaları için zor hale getirin.
Cihazınızın güvenliğini güçlendirmek için 6 haneli kilit açma şifresi kullanmanız önerilir. Bu yeni özellikle, 6 veya daha fazla haneden oluşan doğru PIN’i bir kez girdikten sonra kilidi otomatik olarak kolayca açabilirsiniz.

Sağlık verilerinizi kolayca bağlayın.
Ayarlar’a eklenen Health Connect sayesinde en sevdiğiniz sağlık ve fitness uygulamalarına tek bir yerden bağlanarak sağlık ve fitness verilerinize göz atabilir, gizliliğinizin kontrolünü elinizde tutabilirsiniz.

Android 14’ü nasıl indiririm?
Güncelleme hazır olduğunda cihazınızda bildirim gösterilir. Talimatları uygulayarak Android’in en son sürümünü indirip kullanabilirsiniz.

Cevap Yaz