Sağlık YAŞAM

Bir İnsanın Yürüyüş Hızı Nedir?

Etkinlik takipçileri ve sağlık uygulamaları günlük adımları izlemenin en kolay yoludur ancak temel matematiği de kullanabilirsiniz. Toplam mesafeyi bulmak için adım uzunluğunu kaç adım attığınızla çarpın veya ters denklemi kullanarak kat edilen kilometreyi adım uzunluğuna bölerek adım sayısını çözün. Önceki denklem şuna benzer:

Mil = Adım uzunluğu x Adım sayısı

Yetişkinlerin adım uzunlukları genellikle 64 ila 76,2 santimetre (2,1 ila 2,5 fit) arasındadır ve ortalama yürüme hızı saatte 2 ila 4 mil (saatte 3,2 ila 6,4 kilometre) arasında değişir; dolayısıyla bu aralıkları bilinçli bir tahminde bulunmak için kullanabilirsiniz.

Ortalama Bir İnsanın Yürüyüş Hızı Nedir?

Çoğu insan için ortalama yürüme hızı saatte 2 ila 4 mil (saatte 3,2 ila 6,4 kilometre) arasındadır. Ancak, bu ortalamanın değişen arazi koşullarını veya ortalamanın altında kondisyon seviyesine sahip birini hesaba katmayabileceğini unutmamak önemlidir.

Yokuşlarda yürüyen hareketsiz bir kişi saatte 1 mil (1,6 kilometre) veya daha az bir yürüme hızı bekleyebilirken, uzun adımlarla uzun bir atlet muhtemelen ortalama yürüme hızını aşacaktır.

 

Cevap Yaz