ÇÖZÜMLER Windows YAZILIM

Ekran Kartı Sürücü Güncelleme

Ekran kartınız oyun deneyiminizin en önemli parçasıdır ancak doğru grafik sürücüsü olmadan gerçek performansını ortaya çıkaramazsınız.

Ekran kartı sürücünüzü güncellemek büyük bir FPS artırıcı olabilir. GPU üreticisi Nvidia’nın güncellenmiş sürücülerle oyun performansının nasıl arttığını gösteren bu son grafiğine bir göz atın.

Ekran Kartı Sürücü Güncelleme

Nvidia GeForce, ATI Radeon ve Intel HD grafik kartlarının sürücülerini şu şekilde güncelleyebilirsiniz:

Nvidia GeForce: GeForce sürücüsü web sitesine gidin , listeden grafik kartınızı ve Windows sürümünüzü seçin ve “Aramayı Başlat” düğmesine basın.

Beta olarak işaretlenen sürücüler henüz tamamlanmadı ancak hepsinin son sürümdeki kadar sorunsuz çalışması gerekiyor ve muhtemelen FPS’yi daha da artıracaklar.

GeForce Experience aracını yüklediyseniz, Nvidia yeni bir sürücü yayınladığında otomatik bir bildirim alırsınız.

ATI Radeon: AMD sürücüleri ve destek web sitesine gidin ve uygun aygıtı seçin. Bu, indirip yükleyebileceğiniz en son resmi sürücüye erişmenizi sağlayacaktır. Daha fazla performans iyileştirmesi veya özellik elde etmek için beta sürücüsünü de yükleyebilirsiniz.

Intel HD Graphics: Çoğunlukla ultrabooklarda veya tabletlerde bulunan Intel grafik yonga setleri, grubun en zayıf olanıdır.

HD 3000 veya önceki modellerde herhangi bir türde oyun oynamanızı önermiyoruz, ancak Intel’in en yeni grafik yonga setleri, mümkün olan en yüksek çözünürlükte veya tüm özellikler etkinleştirildiğinde olmasa da mevcut oyunları çalıştırabilir. Güncellenmiş sürücüleri almak için Intel İndirme Merkezi’nin grafik sayfasına gidin

 

Hangi GPU’ya sahip olursanız olun, sürücünüzü güncellemek size anında FPS artışı sağlamalı ve Windows 11’i oyun için optimize etmelidir.

 

Hangi grafik kartına sahip olduğumu nasıl bilebilirim?

Grafik kartınızın üreticisini ve tam seri numarasını öğrenmek için şu adımları izleyin:

  1. Denetim Masasına gidin ve Donanım ve Ses’e gidin .
  2. Sisteminizin sahip olduğu tüm yerleşik aygıtların bir listesini açmak için Aygıt Yöneticisi’ni tıklayın .
  3. Görüntü bağdaştırıcıları açılır kategorisini açın .

4. Grafik kartınızı belirledikten sonra optimum Windows 11 oyun performansı için en yeni sürücüleri kullandığınızdan emin olun.

Cevap Yaz