Sağlık YAŞAM

Günde 10.000 Adım Yürümenin Faydaları Nelerdir?

Yürümenin, günlük egzersiz yapmanın yanı sıra, daha iyi uyku, felç riskinin azalması ve daha iyi bir ruh hali dahil olmak üzere birçok sağlık yararına sahip olduğu kanıtlanmıştır.

Günde 10.000 Adım Yürümenin Faydaları Nelerdir?

  • Artan zihinsel netlik : Kilo verme planlarınız veya fitness hedefleriniz ne olursa olsun, dışarıda hızlı bir yürüyüş yapmak, hafta boyunca stresi azaltmanıza ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olmak için bir anlık temiz hava ve güneş ışığı sağlar.
  • Alzheimer riskinin azalması : Virginia Üniversitesi Sağlık Sistemi’nde yapılan bir araştırma, günde çeyrek milden fazla yürüyen 71 ila 93 yaş arası erkeklerin demans veya Alzheimer’a yakalanma olasılığının, daha az yürüyenlere göre yarı yarıya daha fazla olduğunu ortaya çıkardı.
  • Kardiyovasküler sağlığın iyileştirilmesi : Araştırmalar, orta yoğunlukta düzenli egzersizin kalp hastalığı, obezite ve diğer kronik durum riskini azalttığını göstermektedir.
  • Optimize edilmiş vücut kompozisyonu : Aldığınızdan daha fazla kalori yakmak, kaslarınızı şekillendirip geliştirecek ve yağları azaltacaktır.

Günlük adımlarınızı atmak, köpeğinizi gezdirmek gibi eğlenceli aktiviteleri içerebilir. Bunu nasıl yaparsanız yapın, faydaları çok büyüktür.

Cevap Yaz