ÇÖZÜMLER İnternet YAZILIM

Wi-Fi Sinyalim Neden Zayıf?

Duvarlar ve kapılar gibi fiziksel engellerden sinyal paraziti veya yönlendirici sorunlarına kadar pek çok faktör zayıf Wi-Fi sinyaline neden olabilir. Bu nedenle Wi-Fi sinyalinizi artırmak, yönlendiricinize yaklaşmaktan çok daha fazlasını gerektirir.

Evde Wi-Fi sinyalinizin zayıf olmasının birkaç nedeni: Wi-Fi Sinyalim Neden Zayıf?

Yönlendiricinizden çok uzaktasınız. Wi-Fi yönlendiricileri yerel cihazlardır ve çok fazla mesafe kat etmezler. Büyük bir eviniz varsa bazı alanlar yönlendiricinizin iletim aralığının dışında olabilir.

Wi-Fi sinyaliniz engellendi. Wi-Fi sinyalleri evinizdeki duvarlara, kapılara ve diğer fiziksel engellere nüfuz etmekte zorlanabilir. Yönlendiricinizin kullandığı frekansların bu Wi-Fi engelleyicileri aşması zor olabilir.

Wi-Fi sinyalinizde parazit var. Cep telefonlarından, akıllı cihazlardan, araba radyolarından ve daha fazlasından gelen radyo dalgalarıyla çevriliyiz. Buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi ev aletleri de Wi-Fi sinyalinizi etkileyebilir. Ve eğer bir apartmanda yaşıyorsanız yakındaki diğer Wi-Fi ağları sizinkine karışabilir.

Çok fazla bant genişliği tüketiyorsunuz. Siz veya ağınızdaki bir başkası tüm bant genişliğini P2P torrentler, büyük indirmeler, film akışları , çevrimiçi TV izleme veya Twitch’te GTA V gibi oyun akışları yoluyla tüketiyorsa , bu durum başkalarına çok az şey bırakabilir.

Yönlendiriciniz yeterince güçlü değil. Daha ucuz veya daha eski yönlendiriciler aynı anda birçok cihaza yönelik yüksek düzeyde trafiği destekleyemez. Yönlendiriciniz, ağınızdaki tüm cihazlara güçlü bir Wi-Fi sinyali sağlamakta zorlanabilir.

İnternet bağlantınızda bir sorun var. Wi-Fi sorunları yönlendiricinizden kaynaklanmıyor olabilir. Ethernet kablosuyla bağlanmayı deneyin, ardından internet hız testi yapın. Sonuçlarınız ödediğinizden daha yavaş bir internet hızı gösteriyorsa İSS’nizle iletişime geçme zamanı gelmiştir. Yavaş hızlar aynı zamanda internet kısıtlamasının bir sonucu da olabilir .

Ayrıca şu konuya bakınız:

Evde Wi-Fi sinyalimi nasıl artırabilirim?

Cevap Yaz