Sanat YAŞAM

Yapay zeka sanatı nedir ve sanatçıları nasıl etkileyecek?

Yapay zeka sanatı nedir ve sanatçıları nasıl etkileyecek?

Yapay zeka (AI) daha karmaşık hale geldikçe ve düzenlemeler buna ayak uydurmak için çabaladıkça, yapay zekanın yaratıcı endüstrilerdeki yeri konusunda küresel endişeler ortaya çıktı. İnsanlar yapay zeka sanatının etiğini ve bunun, özellikle dijital resim olmak üzere yaratıcı bir kariyere sahip olanlar veya çalışanlar için ne anlama geldiğini sorgulamaya başladı . Yapay zeka, dijital illüstratörler ve konsept sanatçıları gibi sanatçıları nasıl etkileyecek ? Sürekli gelişen teknolojik manzara hiçbir yavaşlama belirtisi göstermiyor; bu nedenle, bir sanatçı olarak, bundan sonra gelecek her şeye uyum sağlamanıza olanak sağlayacak becerileri geliştirmek hayati önem taşıyor.

Yapay Zeka sanatının ne olduğunu, mevcut Yapay Zeka sanatı türlerini araştırıyoruz ve Konsept Sanatçısı ve CGS Dijital Resim Bölümü Başkanı Brandon Reimchen’den ( EA, Activision, Capcom, Disney Interactive) sanatçıların yapay zeka sanatını nasıl kullanması ve kullanmaması gerektiği hakkında bilgi alıyoruz. Sanatları için yapay zeka.

Yapay zeka sanatının ne olduğunu, güçlü yönlerini ve sınırlamalarını ve onu en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı anlamak, onun size karşı değil, sizin yararınıza çalışmasını sağlamanın anahtarıdır .

Yapay Zeka (AI) sanatı nedir?
Yapay zeka sanatı, yapay zekanın yardımıyla oluşturulan resim, metin, ses veya video gibi her türlü dijital sanat eseridir. ( Yapay Zeka, insan bilişinin makineler, özellikle de bilgisayarlar tarafından simülasyonudur .)

İnsanlar ayrıca istemler veya veriler (yani resimler, fotoğraflar, basılı reklamlar, karikatürler vb. içeren görüntüler) ekleyerek yapay zeka sanat sürecine dahil olabilirler, ancak nihai yaratım yapay zekaya bırakılır.

Bu yöntem bir süredir ortalıkta dolaşıyor ancak son birkaç yılda yaygın bir üne kavuştu.

Makine Öğrenmesi Nedir?
Makine öğrenimi, bilgisayarların bir insan tarafından açıkça programlanmadan “deneyim” (tipik olarak interneti veya başka bir büyük veri kümesini kazımak) yoluyla öğrenmesini sağlayan bir tür yapay zekadır.

Makine öğrenimi, verilerdeki karmaşık kalıpları tanımlayabilen ve bu kalıpları kararlar ve tahminler yapmak için kullanabilen algoritmalara dayanır. Bilgisayarların büyük miktarda veriyi hızlı ve doğru bir şekilde analiz etmesine yardımcı olarak sağlık, finans, kamu, perakende ve daha fazlasını içeren birçok alanda güçlü bir araç haline gelir.

Yapay zeka çizimleri oluşturmak için kullanılan algoritmalar (kodda belirtilen kuralların bir listesi), rastgelelik veya kaos teorisine dayalı yaklaşımlar kullanan basit algoritmalardan sinir ağları, derin öğrenme ve doğal dil işleme gibi daha karmaşık yöntemlere kadar değişebilir.

Yapay zeka sanatı oluşturmaya yönelik yazılım ve araçlar
Aşağıda, dijital görüntüler oluşturmak için kullanılan yaygın AI sanat oluşturma araçlarından bazıları yer almaktadır.

Yolculuk ortası
Midjourney AI Dijital Sanat Sistemi, makine öğrenimi ve üretken sanat tekniklerinin bir kombinasyonunu kullanarak, başlangıç ​​noktası olarak ilk yüklenen görüntüyü de içeren kullanıcı girişine dayalı içerik üretir. Daha sanatsal, resimsel sanat yaratmasıyla tanınır.

Midjourney’de sanat yaratmak için kullanıcıların öncelikle Discord kanalı aracılığıyla istedikleri talimatları girmeleri gerekiyor. Buna orta, renk paleti, kontur desenleri ve fırça boyutu gibi farklı sanat stili parametreleri dahildir.

Cevap Yaz